Książki, Księgarnia

Nela na wyspie rajskich ptaków

Nela na wyspie rajskich ptaków” to książka edukacyjno-przyrodnicza, która świetnie trafia w młode grono odbiorców, ale z pewnością przypadnie do gustu każdemu, nawet dorosłemu miłośnikowi podróży i odkrywania nieznanych lądów świata. Nie jest to tylko zwykła podróżnicza książka. Znajdziemy w niej sporo dodatkowych multimedialnych treści, które ukrywają się za tajnymi kodami. Kiedy odkryjemy tajne kody i zeskanujemy je, możemy oglądać niezwykłe filmy podróżnicze, umożliwiające lepsze poznanie przyrody i historii Papui-Nowej Gwinei!

Nela Mała Reporterka

Nela jest najmłodszą reporterką na świecie. Ma 12 lat. Mimo młodego wieku, dziewczynka jest autorką już dziesięciu książek, w których opisuje wyprawy po świecie. Współpracuje z National Geographic. Książkę „Nela na wyspie rajskich ptaków” dziewczynka pisała na statku, pływając po Oceanie Spokojnym. Za jej jedną z poprzednich książek „Nela i tajemnice świata” Nela zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku i była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która otrzymała takie wyróżnienie. Książka Neli zatytułowana „Nela na kole podbiegunowym” została, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, włączona do kanonu lektur w szkole jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.

O czym opowiada Nela tym razem?

Nela na wyspie rajskich ptaków” to odkrywanie pewnego odległego lądu. Nela odkrywa Papuę-Nową Gwineę. Dziewczynka zabiera czytelników na wyjątkową wyprawę, na której wspólnie odkryją rajskie ptaki, których śpiew słychać aż z samego serca dżungli, a także kangury nadrzewne. Wyprawa nie zakończy się na lądzie. Ekspedycja badawcza obejmuje także zachwycającą papuaską rafę koralową, jedną z najlepiej zachowanych raf na świecie. Nela i jej czytelnicy poznają dżunglę, w której żyją egzotyczne zwierzęta, także przerażające skorpiony i olbrzymie pająki. Odnajdą wraki japońskich samolotów z czasów II wojny światowej. Dowiedzą się, jak żyją plemiona na wyspie. Nela sprawi, że będzie to niezwykle odkrywcza przygoda, która porwie każdego.

Nela na wyspie rajskich ptaków” to książka:

  • To kolorowa, żywa i wesoła.
  • Mająca wyjątkowe walory edukacyjne.
  • Zawierająca ciekawe zdjęcia i ilustracje, które zainteresują każdego.
  • Z niezwykle wciągającymi przygodami.
  • Neli Małej Reporterki, która stała się bohaterką dla miliona dzieci.
  • Idealna na wspaniały prezent.
  • Dla dzieci ciekawych świata.
  • Do wspólnego, rodzinnego czytania.
  • Angażująca młodego czytelnika.

To świetna okazja na poszerzenie wiedzy dla tych małych i tych dużych. Niezwykle kolorowe i piękne wydanie zachęci do lektury każdego, zwłaszcza dzieci. Według wielu opinii to najciekawsza pozycja z serii przygód Neli.