Książki, Księgarnia

Po prostu Marta

Po prostu Marta” to powieść obyczajowa o trudnym dorastaniu młodej dziewczyny w rodzinie pełnej sekretów i tajemnic. To pozycja meksykańskiej autorki, Lorei Canales, która trafi w gusta tych, którzy uwielbiają życiowe historie.

Nowe nazwisko na polskiej półce z książkami

Lorea Canales to Meksykanka z krwi i kości, w 2000 roku przeprowadziła się jednak do Nowego Jorku. Z wykształcenia i zawodu prawniczka, dziennikarz, tłumacz. Z pasji powieściopisarka. Jej książki, nieznane dotąd na rynku polskim „Apenas Marta” i „Lod Perros” zostały przyjęte na świecie z entuzjazmem i uzyskały wyróżnienie m.in. na Międzynarodowych Targach Książki w Monterrey. Autorka jest chwalona za szczegóły i wiarygodność bohaterów swoich powieści. Książka z 2011 roku zatytułowana „Apenas Marta”, która w angielskim tytule brzmi „Becoming Marta”, doczekała się w końcu i w Polsce swojej premiery. Publikacja pozycji „Po prostu Marta” została dokonana przez Wydawnictwo Kobiece.

O czym jest „Po prostu Marta” i kim naprawdę jest Marta?

Książka „Po prostu Marta opowiada historię głównej bohaterki powieści, Marty – osoby rozpieszczonej, moralnie zepsutej Meksykanki. To młoda kobieta, która przywykła do tego, że zawsze dostaje to, na co akurat ma ochotę. Jej krnąbrny charakter i buntowniczy sposób postępowania ukształtowało pochodzenie. Nie byle jakie, bo zamożne. Marta pochodzi z bogatej, cenionej oraz wpływowej rodziny. Skutecznie i sprytnie potrafi wykorzystać ten fakt, po to by realizować własne cele. Spełnia swoje zachcianki bez większych trudności i wyrzeczeń. Marta jest przyzwyczajona do dostatniego życia i całkowitego braku obowiązków. Jej podejście do życia w pewnej chwili jednak się zmienia. Wszystko to za sprawą choroby ukochanej macochy, którą Marta kochała i traktowała jak własną matkę. Na dodatek ojciec Marty zostawia cierpiącą i chorą kobietę dla innej. Tego Marta nie potrafi zaakceptować i wybaczyć ojcu. Po śmierci macochy dziewczyna dziedziczy pokaźny majątek. W przypływie złości na ojca postanawia się wyprowadzić i zmienić dotychczasowe życie. Zaczyna rozmyślać o swoim życiu i swoim pochodzeniu. W efekcie postanawia odkryć prawdę, którą ukrywali przed nią najbliżsi. Czy Marta pozna prawdę o tym, skąd pochodzi i poradzi sobie w zupełnie nowej dla niej sytuacji? Niezwykłe tajemnice, które wychodzą na jaw po śmierci macochy Marty mogą zmienić wszystko w jej życiu.

Po prostu Marta” to książka, która:

  • Jest idealna dla miłośniczek historii z tajemnicą w tle.
  • Pokazuje, jak na to kim człowiek staje się w dorosłym życiu, wpływają wydarzenia z przeszłości.
  • Nakreśli specyfikę meksykańskiego bogactwa.
  • Nie daje łatwych odpowiedzi.

Dodaj komentarz